Jaka biżuteria pasuje do wieczorowej sukienki?

Karnawał jest czasem zabawy, uroczystych eventów i bali. Każda wystawne wyjście wymaga od kobiety odpowiedniej, eleganckiej kreacji. Idealnie na tego rodzaju okazje sprawdzą się suknie wieczorowe, które doskonale wpisują się w klimat i charakter uroczystości.

Sama jednak suknia wieczorowa, nawet wyjątkowa powinna być uzupełniona elegancką biżuterią. To ona dodaje szyku, wyrazistości i stylu każdej wieczorowej stylizacji. Jak dobrać biżuterię do wieczorowego stroju?

Biżuteria na elegancki wieczór – przede wszystkim umiar

Sama sukienka wieczorowa jest kreacja, która sama w sobie zwraca uwagę. Zwykle jest to kreacja elegancka, niebanalna i stanowi największy atut wieczorowej stylizacji. Dlatego dodatki do niej powinny być starannie dobrane, aby wraz z sukienką tworzyły idealną całość.

Ilość biżuterii powinna być zatem dobrana do samej sukni. Jeśli jest bogato zdobiona, różnokolorowa, warto postawić na subtelne ozdoby, które nie zdominują charakteru sukni. To, jaką ilość biżuterii wieczorowej i jej charakter wyznacza styl sukni.

Na rynku jest wiele propozycji wieczorowych kreacji. Począwszy od minimalistycznych, delikatnych i jednokolorowych po bogato zdobione i kolorowe. Jeśli więc suknia posiada marszczenia, oryginalne szycie czy błyskotki, lepiej oszczędnie dobierać biżuterię złotą czy srebrną do takiej kreacji.

Jeśli sama suknia jest bogato zdobiona, biżuteria powinna być oszczędna. Żadna elegancka kobieta pragnie wyglądać zjawiskowo, a dobierając zbyt duża ilość lub zbyt mocną biżuterię, efekt może być odwrotny od zamierzonego.

Subtelna biżuteria jak np. delikatne kolczyki wkrętki czy subtelny łańcuszek z zawieszką doskonale podkreśla klimat wieczorowej, bogato zdobionej sukni. Wyrazista biżuteria z kolei doskonale podkreśli stylizację, gdy sukienka jest delikatna, minimalistyczna i w jednym kolorze. Najważniejsza zasada jest umiar, a więcej wcale nie znaczy lepiej.

Ważny jest kolor biżuterii wieczorowej

Wiele kobiet ma kłopot, aby dobrać odpowiednią biżuterię do kreacji wieczorowej. Wydaje się, że największym wyzwaniem jest tu dobranie odpowiedniej biżuterii z kamieniami. Najczęściej uważamy, że biżuteria do sukni wieczorowej powinna być zdobiona kamieniami szlachetnymi. Okazuje się jednak, że równie dobrze w stylizację wpisze się naszyjnik z kamieniem ozdobnym czy minerałem.

Podobnie jest z kolorami. Zgodnie z zasadą do wieczorowej kreacji dobieramy biżuterię albo na zasadzie kontrastu, albo komplementarności. Oznacza to, że mamy swego rodzaju dowolność w tworzeniu idealnej stylizacji uzupełnionej biżuterią.

Zgodnie z pierwszą, jeśli suknia wieczorowa jest w kolorze czarnym, dobrym pomysłem będzie wybranie do niej biżuterii srebrnej czy złotej z jasnymi kamieniami, brylantami czy cyrkoniami.

Według drugiej zasady dobieramy kolor biżuterii do koloru sukienki. Jeśli więc jest w ciemnym granatowym kolorze, warto sięgnąć po biżuterię oprawioną ciemnymi kamieniami.

To oczywiście zasady, którymi warto się kierować, dobierając biżuterię do wieczorowej kreacji. Jednak pamiętajmy, że biżuteria powinna przede wszystkim pasować do nas samych. Jeśli więc nie czujemy się komfortowo w zdobionej kamieniami biżuterii, można uzupełnić stylizację biżuterią srebrną lub złotą bez kamieni, która równie pięknie będzie się prezentować na wykwintnej uroczystości.

Komplety biżuterii sprawdzą się idealnie

Jeśli nie mamy pewności, czy wybrana biżuteria idealnie pasuje do wieczorowej kreacji, warto postawić na sprawdzone rozwiązanie. To gotowe komplety biżuterii, które doskonale wpiszą się w klimat wydarzenia i charakter stylizacji.

Możemy je kupić w dobrych sklepach jubilerskich. Zestaw biżuterii zwykle tworzą co najmniej trzy elementów. To najczęściej kolczyki, naszyjnik i pierścionek. Dzięki kompletowi nie musimy już dobierać biżuterii, gdyż zestaw idealnie komponuje się ze sobą.

Warto jednak dobrać odpowiedni komplet biżuterii złotej czy srebrnej do temperatury materiału. Srebrna biżuteria doskonale pasuje do sukni w kolorze zielonym, czerwonym i białym. Złota biżuteria najpiękniej podkreśli piękno stylizacji w kolorze czarnym, granatowym czy pomarańczowym.

Wybierając biżuterię, warto także postawić na sprawdzonego producenta. W naszej ofercie znajdziecie eleganckie dodatki do każdej kreacji wieczorowej. Dbałość o każdy detal oraz nowoczesne wzornictwo sprawiają, że na pewno każda z pań wybierze idealnie pasujący do stylizacji zestaw biżuterii.