Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać?

Wielu mężczyzn, pragnących oświadczyć się swojej partnerce, zastanawia się, jaki pierścionek zaręczynowy wybrać? Wybór tego wyrobu jubilerskiego powinien być przemyślany, ponieważ jest wyrazem uczuć, jakie dana osoba żywi do swej wybranki.

Historia pierścionka zaręczynowego sięga jeszcze czasów starożytnych. Według znawców tego tematu, początek tradycji wręczania pierścionka ukochanej kobiecie lub partnerce, która miała zostać żoną, sięga jeszcze czasów dawnego Egiptu.

Już wtedy przyjęto, że pierścionek zaręczynowy nosi się na palcu serdecznym, ponieważ ma on symbolizować związek z miłością. Tradycja wręczania pierścionka zaręczynowego przetrwała do dzisiaj. Jest to deklaracja ze strony mężczyzny, który ma zamiar poślubić kobietę obdarowaną tym wyrobem jubilerskim.

Wybór pierścionka zaręczynowego może nastręczać pewnych trudności. Osoby, które nie dysponują bardzo dużym zasobem gotówki, powinny zdecydować się na biżuterię subtelną, wykonaną z białego lub żółtego złota i ozdobioną niewielkim brylancikiem.

W dobrym tonie jest wręczanie pierścionka zaręczynowego, ozdobionego wyżej wymienionym kamieniem szlachetnym. Tego typu biżuteria nie powinna posiadać kamieni syntetycznych, które kojarzą się raczej z nietrwałością związku.

Pierścionki zaręczynowe z brylantami do dzisiaj pozostają bardzo popularne, zarówno wśród osób młodych, jak i nieco starszych.

Tradycyjne wyroby jubilerskie z brylantem

Z uwagi na to, że zaręczyny dawniej zwane zrękowinami, to uroczystość poważna, warto postarać się, aby kruszec z jakiego wykonany jest pierścionek, był nie tylko trwały, ale także szlachetny. Prym w tej dziedzinie od wielu lat wiedzie złoto.

Już w czasach nowożytnych uznawano, że klasyczne, żółte zabarwienie złota kojarzy się z pierścionkami zaręczynowymi. Warto pamiętać, że wyroby jubilerskie wykonane z tego metalu szlachetnego, są cenione zarówno przez tradycjonalistki, jak i minimalistki.

Złote pierścionki zaręczynowe stanowią ponadczasową klasykę. To uniwersalne wyroby jubilerskie, które będą pasować do noszonej później biżuterii ślubnej, jaką są obrączki. Tradycyjne pierścionki zaręczynowe, wykonane z żółtego złota, pięknie komponują się z subtelnymi kamieniami szlachetnymi w postaci brylantów.

Można zdecydować się na produkty o specjalnym szlifie, które wspaniale odbijają, zarówno naturalne, jak i sztuczne światło, mieniąc się tysiącami barw.

Pierścionki zaręczynowe z brylantami to produkty dostępne w różnym zakresie cenowym, zależnym od wagi wyżej wymienionego kamienia szlachetnego.

Oryginalne pierścionki zaręczynowe

Modne pierścionki zaręczynowe, które mogą być wspaniałym wyrazem uczucia łączącego dwoje zakochanych w sobie osób, to także wyroby jubilerskie wykonane z białego złota. To propozycja dla kobiet, które na co dzień noszą srebrną biżuterię lub też nie tolerują wyrobów wykonanych z żółtego złota.

To wyroby jubilerskie, które znajdują się na średniej półce cenowej. Kobietom, które preferują oryginalną biżuterię, warto wręczyć jedyny w swoim rodzaju pierścionek zaręczynowy. W aktualne trendy w sztuce biżuteryjne wpisują się także produkty nietypowe, a jednocześnie bardzo eleganckie, które mogą być wyjątkową ozdobą kobiecej dłoni.

Można zdecydować się na efektownie wyglądający złoty wyrób, posiadający dwa niewielkie kamienie szlachetne oszlifowane w kształcie serca. Mogą to być rubiny, które swoją barwą nawiązują do uczucia, jakie łączy dwoje zakochanych w sobie ludzi.

Pierścionki zaręczynowe z rubinem prezentują się równie elegancko, jak te ozdobione brylantami. Niektóre osoby decydują się także na wykonanie grawera, czyli umieszczenie osobistej dedykacji wewnątrz wybranego modelu pierścionka.

Mniej popularną biżuterią zaręczynową są także pierścionki ozdobione innymi kamieniami szlachetnymi. Może to być szafir lub szmaragd. To kamienie szlachetne, które wspaniale komponują się z brylantami.

Kupno pierścionka zaręczynowego wymaga orientacji w temacie upodobań wybranki serca. Można zdecydować się na tradycyjny wyrób jubilerski, zdobiony brylantem lub sięgnąć po coś bardzo oryginalnego.

Najważniejsze jednak, by dobrze poznać rozmiar palca ukochanej.