Kryształy Swarovski – doskonałe imitacje diamentów

Wykorzystywane głównie w sztuce jubilerskiej, kryształy Swarovskiego – doskonałe imitacje diamentów, to markowe produkty, wytwarzane przez znaną austriacką firmę. Wyróżniają się one perfekcyjnym szlifem i olśniewającym blaskiem, dlatego też kryształy Swarovskiego wykorzystywane są nie tylko do wyrobu biżuterii, ale również produktów oświetleniowych, optycznych i innych akcesoriów.

Firma Swarovski rozpoczęła swoją działalność pod koniec XIX wieku, w 1895 roku, kiedy to wynalazca Daniel Swarovski przeprowadził się do malowniczej miejscowości o nazwie Wattens, położonej w Austrii.

Stała się ona siedzibą jego nowopowstałej fabryki. Daniel Swarovski wynalazł maszynę do cięcia i szlifowania kryształów, wykorzystywanych w sztuce jubilerskiej. Ten wybitny człowiek dokonał także prawdziwego przełomu w technice obróbki tych elementów biżuteryjnych.

Precyzja cięcia, jaką gwarantowała wynaleziona przez Swarovskiego maszyna, nadawała wyjątkowego wyglądu kryształom. Okazało się, że jest to urządzenie, które z powodzeniem mogło zastąpić pracę ręczną wielu osób. W fabryce Daniela Swarovskiego rozpoczęto masową produkcję kryształów, które cieszyły się ogromnym powodzeniem, szczególnie wśród właścicieli wspaniałych kosztowności, które pragnęli zabezpieczyć, wykonując ich kopie.

Od tamtego czasu firma Swarovski cyklicznie wprowadzała na rynek nowatorskie rozwiązania, stając się głównym producentem doskonałej jakości kryształów, mających zastosowanie nie tylko w jubilerstwie.

Marka Swarovski przez lata działalności, ugruntowała swoją pozycję światowego lidera w wytwarzaniu wyjątkowo precyzyjnie szlifowanych kamieni syntetycznych.

Kryształy Swarovski – doskonałe imitacje diamentów, używane nie tylko w jubilerstwie

Biżuteria z kryształami Swarovskiego to produkty, które cieszą się ogromną popularnością, z uwagi na ich wysokie walory estetyczne. To wyroby oryginalne, co potwierdza dołączany do ich zakupu Certyfikat Autentyczności i pieczęć Swarovski Seal.

Autentyczne kryształy Swarovskiego posiadają unikatowy identyfikator, który można sprawdzić na stronie internetowej tej austriackiej marki. Firma Swarovski produkuje wspaniałe wyroby, które są wykorzystywane w wielu branżach przemysłowych.

To produkty używane przez największych kreatorów mody, jak również wnętrz, wybitnych projektantów produktów oświetleniowych, obuwia czy ozdób i różnego typu wyrobów dekoracyjnych, przeznaczonych dla właścicieli domów, mieszkań, jak również budynków komercyjnych, czy biurowych. Idealnie wpisują się w modną ostatnio aranżację pomieszczeń w stylu glamour.

Kryształy Swarovskiego dzięki temu, że są doskonałą imitacją drogocennych kamieni szlachetnych, często wykorzystywane są także do wyrobu kopii kosztownych klejnotów, w tym diademów, kolii, naszyjników czy tiar. Produkty te mają również zastosowanie w optyce, mechanice precyzyjnej i kosmonautyce.

Dlaczego kryształy Swarovskiego są tak popularne?

Główną zaletą, jaką posiadają kryształy Swarovskiego jest ich niesamowity blask, jak również precyzyjne wykonanie, zapewniające im olśniewający wygląd. Wytwarzane z nich figurki i dekoracje, przypominają małe dzieła sztuki. Firma Swarovski produkuje kryształy, które mogą być wykorzystywane również do zdobienia galanterii, obuwia i odzieży.

Stosują je na przykład tak słynne marki modowe jak Givenchy i Ungaro. W ofercie firmy Swarovski dostępne są produkty ze szlifem diamentowym, jak również wyjątkowe kryształy z serii Flatback z płaskim spodem. Marka ta we współpracy z Giorgio Armanim, stworzyła także kryształy Diamond Leaf.

Kryształy Swarovskiego stosowane są ponadto do zdobienia ekskluzywnych opraw okularowych, szkatułek i puzderek, a nawet iphonów, czy akcesoriów komputerowych. Innowacyjny sposób szlifowania, którym wyróżniają się kryształy Swarovskiego odpowiedzialny jest za ich niepowtarzalny blask

Kryształy Swarovskiego to produkty wykorzystywane nie tylko w sztuce jubilerskiej, ale również w przemyśle odzieżowym, oświetleniowym, optycznym a nawet kosmicznym. Niesamowity blask, jak również odporność na uszkodzenia mechaniczne sprawiają, że wyroby te mogą być przede wszystkim doskonałą imitacją drogocennych kamieni szlachetnych.