Najdroższe pierścionki zaręczynowe

Na łamach prasy brukowej, dziennikarze często rozpisują się na temat taki, jak najdroższe pierścionki zaręczynowe gwiazd. Można powiedzieć, że gwiazdy te prześcigają się w kwestii wartości tych kosztowności.

Pierścionki zaręczynowe znanych osób można podzielić w zasadzie na te najdroższe i te najsławniejsze. Wartość pierścionka niejednokrotnie rośnie do góry z powodu jego historii. Te wyjątkowo piękne dowody miłości bywają tak drogie, że w Polsce można by za nie kupić kilka wspaniałych posiadłości.

Jest to biżuteria należąca, zarówno do sławnych aktorek, piosenkarek, celebrytek, jak i koronowanych głów. Właścicielką najdroższego w tej chwili pierścionka zaręczynowego jest wybitna piosenkarka Mariah Carey. Nosi na palcu aż 33 karatowy diament, który wart jest blisko 9 mln euro.

Inna znana piosenkarka latynoska, Jennifer Lopez, otrzymała od swojego narzeczonego Aleksa Rodrigueza pierścionek z diamentem, który może być wart od 1 do 5 milionów dolarów. Nie jest to zresztą pierwszy tak cenny pierścionek zaręczynowy, jaki otrzymała w swoim życiu JLo od pretendentów do jej ręki. Wszystkie naturalnie zatrzymała.

Kolejną gwiazdą, która nosi na palcu miliony dolarów, jest aktorka Blake Lively, której Ryan Reynolds, znany amerykański aktor, kupił w dowód miłości, pierścionek zaręczynowy wart 2 mln dolarów. Jedyna w swoim rodzaju Beyonce otrzymała od swojego narzeczonego Jay-Z, znacznie droższy wyrób, bo 22 karatowy diament o szlifie szmaragdowym, oprawiony w pierścionek, za około 5 milionów dolarów.

To na pewno jeden z najdroższych pierścionków, jaki do tej pory otrzymała jakakolwiek kobieta na świecie.

Najdroższe pierścionki zaręczynowe – wyroby jubilerskie z historią

Trochę tańsze pierścionki zaręczynowe, ale również w zawrotnej kwocie, jak na polskie możliwości, otrzymały Amal Clooney, żona znanego aktora George’a Clooneya oraz Katy Perry od swojego narzeczonego, również aktora Orlanda Bloom’a. Diament Amal Clooney jest wart około 750 tysięcy dolarów.

O pierścionkach zaręczynowych innych gwiazd było również bardzo głośno. Jednym z nich a w zasadzie kilkoma, były pierścionki zaręczynowe Elizabeth Taylor, wspaniałej amerykańskiej aktorki, która wychodziła wielokrotnie za mąż i za każdym razem otrzymywała niezwykle drogocenne pierścionki zaręczynowe.

Jeden z nich, najsławniejszy, posiadał prawie 30 karatowy diament o szlifie szmaragdowym, o wartości blisko 8 milionów dolarów. Zyskał wtedy tytuł najdroższego pierścionka zaręczynowego świata. W tej chwili jednak prym wiedzie wspomniany na wstępie pierścionek zaręczynowy, jaki posiada piosenkarka Mariah Carey.

Popularnym pierścionkiem zaręczynowym jest oczywiście ten, który otrzymała Księżna Diana od Księcia Karola. Ten sam pierścionek z 12 karatowym, owalnym szafirem, otoczonym 14 diamentami, oprawionymi w 18 karatowym, białym złocie, otrzymała później Kate Middleton od syna Diany Williama.

Pierścionki zaręczynowe w rekordowych cenach

Do rekordzistek, jeśli chodzi o wartość posiadanych pierścionków zaręczynowych, należą również Melania Trump, która otrzymała od swojego wówczas narzeczonego Donalda Trumpa, pierścionek z diamentem wart 2,5 miliona dolarów.

Skradziony w Paryżu pierścionek zaręczynowy z 20 karatowym diamentem, celebrytki Kim Kardashian, miał wartość niezwykle wysoką, ponieważ kosztował blisko 3 miliony dolarów. Warto wspomnieć jeszcze o słynnym pierścionku zaręczynowym Jackie Kennedy Onassis, który był wart 2,5 miliona euro lub o zaręczynowym pierścionku Księżniczki Grace Kelly, wartym 4mln euro.

W podobnej cenie jest pierścionek celebrytki Paris Hilton, który kosztował ponad 4 mln euro. Trzeba przyznać, że noszenie takiego bogactwa na jednym palcu, wymaga ogromnej odwagi i wiąże się na pewno z wynajęciem armii ochroniarzy. Warto jednak mieć również na uwadze wyjątkowy kunszt wykonania tych wspaniałych kosztowności.

Najdroższe pierścionki zaręczynowe na świecie, są nie tylko wyjątkowo kosztowne, ale również bardzo znane. Ich cena odpowiada zazwyczaj sławie i historii noszących je kobiet.