Najmodniejsze fasony obrączek ślubnych

Znając najmodniejsze fasony obrączek ślubnych można wybrać te, które będą wpisywać się w aktualne trendy w sztuce jubilerskiej. W dalszym ciągu najpopularniejszymi wyrobami jubilerskimi, dedykowanymi uroczystościom zaślubin są tradycyjne, wąskie obrączki. Modne stały się również produkty spersonalizowane.

Wybór obrączek ślubnych to nie lada wyzwanie dla każdej pary, przygotowującej się na uroczystość zaślubin. To biżuteria, która będzie towarzyszyć młodej parze nie tylko w dniu, kiedy będą przysięgać sobie dozgonną miłość, ale także przez wiele lat ich wspólnego życia.

Warto zainwestować w produkty wysokiej jakości, które prezentują się stylowo. W dalszym ciągu najważniejszym symbolem małżeństwa są klasyczne obrączki. Produkty te stanowią kwintesencję ponadczasowej elegancji, dzięki czemu pasują one osobom w różnym wieku.

Klasyczne obrączki ślubne to wyroby jubilerskie bardzo subtelne, zazwyczaj nieposiadające dużej ilości ozdób. Można wykonać je z metalu szlachetnego w postaci żółtego lub białego złota.

Popularnym rozwiązaniem stają się również obrączki ślubne z platyny z domieszką białego złota niklowego, jak również złota z domieszką palladu. To ostatnie rozwiązanie jest dedykowane osobom, które z różnych względów nie mogą nosić tradycyjnej biżuterii.

Pallad jako metal szlachetny nie wykazuje właściwości uczulających, a dodatkowo wyróżnia się pięknym, bardzo intensywnym kolorem.

Tradycyjne obrączki ślubne to produkty wąskie o kształcie lekko zaokrąglonym lub płaskim.

Zdobienia i wersje dwukolorowe

Osoby, którym zależy na posiadaniu obrączek ślubnych w wersji spersonalizowanej, mogą zdecydować się na wyroby posiadające odręczne napisy, odciski palców lub także niestandardowy grawer. To ozdoby, które można umieszczać, zarówno wewnątrz obrączek, jak i na zewnątrz, w taki sposób, aby były one widoczne dla osób postronnych.

Spersonalizowane obrączki ślubne mogą posiadać wygrawerowaną datę ślubu i imię ukochanej osoby lub jakąś osobistą sentencję. To wyroby jubilerskie, które w dalszym ciągu wpisują się w aktualne trendy i często są polecane przez wedding plannerów, zajmujących się kompletną aranżacją zaślubin.

Osoby, które pragną połączyć nowoczesność z tradycją, mogą zdecydować się na obrączki ślubne zdobione kamieniami lub też te w wersji dwukolorowej. Mimo, że trendy w sztuce jubilerskiej często ulegają zmianie, to tego typu rozwiązanie od jest od kilku sezonów bardzo modne.

Dwukolorowe obrączki wykonane z złota w kolorze białym i żółtym, prezentują się niezwykle elegancko. Mogą one być dodatkowo delikatnie ozdobione niewielkim brylancikiem. Zazwyczaj tego typu dodatek umieszcza się na obrączce ślubnej, przeznaczonej dla przyszłej panny młodej.

Oryginalne obrączki ślubne

Narzeczeni, którzy poszukują obrączek ślubnych, mogą zdecydować się także na rozwiązania oryginalne i nietypowe. Alternatywą klasycznych wyrobów jubilerskich, przeznaczonych na zaślubiny, może być złoto w kolorze różowym. Od kilku sezonów jest ono bardzo popularne.

To nietypowy kolor złota, który jest nieco bardziej delikatny niż tradycyjny, żółty. Różowe złoto, wykorzystane do wyrobu obrączek ślubnych, sprawdzi się, zarówno na dłoni kobiecej, jak i męskiej. Może ono być w wydaniu gładkim, z delikatnymi, ozdobnymi brylancikami lub też w połączeniu z innymi rodzajami złota.

Obrączki ślubne z różowego złota to nie jedyne rozwiązanie dla przyszłej pary młodej. Niektóre osoby decydują się na zakup tych wyrobów jubilerskich, wykonanych z tytanu lub wolframu. Modne obrączki ślubne, powstałe z wyżej wymienionych metali szlachetnych, wyróżniają się oryginalnym wyglądem, jak również podwyższoną trwałością.

Interesującym rozwiązaniem jest też wykonanie obrączek ślubnych z meteorytu. Atrakcyjne są również wyroby jubilerskie, które posiadają odciski linii papilarnych nowożeńców. To rozwiązania stworzone dla osób, które lubią wyróżniać się w tłumie.

W aktualnych trendach w sztuce jubilerskiej, w dalszym ciągu dominują klasyczne obrączki ślubne. Wiele par decyduje się także na produkty spersonalizowane. W sezonie 2021 modne są także obrączki ślubne wykonane z nietypowych, ale kosztownych kruszców.