Najmodniejsze kamienie dla mężczyzn

Współczesny mężczyzna nie tylko dba o stylizację i swój wygląd, ale także potrafi dobierać dodatki. Dla niektórych są to oryginalne teczki, krawaty czy apaszki, dla innych niebanalna biżuteria.

Najmodniejsi mężczyźni doskonale wiedzą, jak dopasować biżuterię do swojego charakteru. Mimo iż nadal wielu panów uważa, że z biżuterii wystarczy im zegarek, warto jednak temat męskiej biżuterii zgłębić bardziej.

Czy mężczyźnie wypada nosić bransoletę, czy sygnet zdobiony kamieniami? Jeśli tak, które z nich najbardziej pasują do męskiego temperamentu?

Jak dopasować biżuterię męską?

Wydawać by się mogło, że biżuteria to temat zarezerwowany wyłącznie dla kobiet. W końcu to panie uwielbiają błyskotki i potrafią nimi podkreślić swe wyjątkowe piękno. Mężczyźni jednak także powinni sięgnąć po elegancką, męską biżuterię, która podkreśli ich niebanalny styl.

Wśród najmodniejszych dodatków najczęściej panowie wybierają bransoletki wykonane z połączenia skóry ze stalą czy niezawodne nieśmiertelniki. Proste, minimalistyczne gadżety, które są uniwersalne i pasują do każdej stylizacji. Tymczasem warto zwrócić uwagę na biżuterię męską, która oprócz prostej formy zdobiona jest kamieniami.

Nie muszą być to od razu kamienie szlachetne, wystarczą kamienie ozdobne, które równie wyjątkowo prezentują się w biżuterii. Wielu mężczyzn zastanawia się, czy są takie kamienie, które ujmijmy to, są „męskie”? Oczywiście, że tak.

Magiczny onyks

To jeden z tych uniwersalnych kamieni naturalnych, który doskonale pasuje mężczyźnie. Symbolizuje siłę i moc. Zwany jest też kamieniem mądrości. Doskonale sprawdzi się jako element męskiej bransolety czy sygnetu.

Dedykowany jest wszystkim osobom, które na co dzień zmagają się z wieloma wyzwaniami, żyją w stresie i codziennie muszą podejmować ważne decyzje. Dlatego uznawany jest za doskonały kamień dla ludzi sukcesu.

Biżuteria z onyksem zapewnia równowagę ciała i umysłu, pomaga wyciszyć emocje. Jego ciemny kolor doskonale pasuje do męskiego charakteru i nie przyciąga uwagi, co może być ważne dla panów, którzy cenią minimalistyczne dodatki.

Wyjątkowy agat

Ten półszlachetny minerał wspaniale prezentuje się osadzony w biżuterii. Jest odmianą chalcedonu wstęgowego, stąd jego niejednorodne wybarwienie. Agat uznawany jest za kamień równowagi. Pozwala zachować harmonię pomiędzy umysłem, emocjami i intelektem.

Często używany do medytacji, zapewnia swojemu właścicielowi doskonały balans, a co z tym się wiąże, opanowanie, racjonalny umysł oraz wyważenie. Dlatego jest bardzo popularny i nieustannie modny jako dodatek do biżuterii. Można go z powodzeniem nosić jako intrygująca zawieszkę czy element męskiej bransolety.

Przypisuje mu się także właściwości lecznicze, ale nie tylko. Wzmacnia wiarę w siebie, swoje możliwości i dodaje odwagi. To on jest jednym z tych kamieni, które panowie lubią mieć przy sobie.

Niebanalne tygrysie oko

Kolejnym kamieniem idealnym dla mężczyzn jest tygrysie oko. Uznaje się, że to minerał, który ma potężną moc. W starożytności noszony był przez rzymskich wojowników, których miał uchronić przed śmiercią na polu bitwy.

Dziś nikt nie oczekuje, że uchroni swego właściciela przed tak dramatycznym końcem, ale tygrysie oko ma faktycznie niezwykłe właściwości. Pomaga w pozytywnym myśleniu i dodaje energii. To także kamień sukcesu, dobrobytu i bogactwa.

Przypisuje się mu także moc przyciągania pieniędzy i daje poczucie spełnienia. Nie przez przypadek więc biżuteria z tygrysim okiem jest niezwykle popularna wśród ludzi sukcesu. Kamień występuje w wielu kolorach, jednak najbardziej znane są te w kolorach od żółtego do brązowego.

Charakterystyczne cętki z ciemniejszym pasmem sprawiają, że jest bardzo oryginalny. Tygrysie oko wyjątkowo prezentuje się jako dodatek męskiej stylizacji. Idealnie podkreśla niebanalny styl i charakter swego właściciela.

Prawdziwy mężczyzna potrafi podkreślić swe zalety biżuterią. Symbolika i moc drzemiąca w naturalnych kamieniach sprawia, że jest postrzegany jako pewny siebie, elegancki mężczyzna. Dlatego panowie powinni odważniej sięgać o biżuterię, którą jak żadnym innym dodatkiem będą mogli podkreślić swój charakter i niezależność.