Niezbędnik jubilera

Wiele sklepów jubilerskich oferuje oryginalna, elegancką biżuterię. Wiele osób jednak nawet nie zastanawia się jak powstała. Dla klientów liczy się jakość oraz niebanalny wzór pierścionka zaręczynowego, obrączki czy bransoletki.

Tymczasem aby móc stworzyć tak zachwycające wyroby potrzebne jest nie tylko doświadczenie i wprawne oko jubilera, ale także odpowiednie narzędzia. W branży złotniczej określane są one jako niezbędnik jubilera. Co powinno się w nim znaleźć? Oto kilka podpowiedzi naszych ekspertów.

Tworzenie biżuterii ze srebra i nie tylko

Wiele osób uważa, że zawód jubilera jest absolutnie wyjątkowy. Tworzenie niebanalnych wzorów i kształtów nadaje tej pracy nietuzinkowego charakteru. I tak naprawdę jest. Jednak aby zacząć pracę w zawodzie, nie wystarczą dobre chęci ani przygotowanie zawodowe. Wciąż najważniejsza jest tu praktyka i doświadczenie w pracy z metalami. Dlatego nie każdy może sprostać wymaganiom stawianym przez branżę oraz oczekiwaniom rynku.

Jeśli jednak naprawdę fascynuje nas produkcja biżuterii, warto wiedzieć jakie narzędzia są w tej pracy niezbędne. I nie tylko chodzi o sprzęt jubilerski, ale także o szczególne umiejętności. Dobry jubiler powinien mieć otwarty umysł i poniekąd duszę artysty.

Dzięki temu projektowanie i tworzenie oryginalnych, modnych i eleganckich wyrobów biżuteryjnych będzie łatwiejsze. Profesjonalny twórca jest także w stanie łączyć tradycję z nowoczesnością.

Do dziś wiele technik produkcji biżuterii opiera się na dawnych metodach tworzenia. I co ważne, także i narzędzia wykorzystywane przy produkcji kiedyś sprawdzają się dziś.

Niezbędnik jubilera – to warto wiedzieć

Narzędzia, bez których nie może się obejść żaden jubiler można podzielić na kilka kategorii. Jedną z nich są rzeczy służące do cięcia i obróbki mechanicznej metali. Należy do nich tak podstawowy sprzęt, jak m.in. pilniki, drewniane kliny czy młotki. Dzięki nim łatwiej jest pracować z metalami, tnąc je na odpowiednie elementy.

Ważne jednak, aby każdy z nich był przystosowany do specyfiki pracy jubilera. Dlatego oprócz np. zwykłych domowych młotków warto mieć drewniany, a pilnik dostosowany m.in. do szlifowania miedzi czy mosiądzu.

Warto pamiętać także o narzędziach służących do lutowania srebra czy innego metalu. Do tego najlepiej sprawdzą się palniki, pęsety czy samoleks, czyli ogniotrwała podkładka do lutowania. Warto pamiętać też o tak niezawodnym preparacie, jakim jest lut. To nic innego jak spoiwo łączące warstwy metalu. Może występować w formie pasków metalu albo drucików. Który rodzaj będzie odpowiedni do produkcji biżuterii, zależy wyłącznie od nas samych.

Kolejnym ważnym elementem niezbędnika jubilera jest lutówka. To płyn, który służy do lutowania i bez niego nie uda się zespoić elementów biżuterii. Kolejną ważną rzeczą, której nie powinno zabraknąć u żadnego jubilera, jest środek do odkwaszania.

Dla początkującego jubilera z powodzeniem wystarczy proszek, który można kupić w sklepach złotniczych. W warunkach domowej pracowni jubilerskiej sprawdzi się na pewno. Profesjonalne pracownie korzystają z bardziej zaawansowanych chemicznie środków.

Hurtowa produkcja biżuterii

Chcąc zająć się produkcją wyrobów jubilerskich na szeroką skalę, niezbędnik jest absolutnym minimum. Jednak profesjonalne pracownie odlewnicze korzystają także z bardzo zaawansowanych technologicznie urządzeń, które zapewniają najwyższą jakość produktów.

Każdego dnia w naszej pracowni jubilerskiej wykorzystujemy innowacyjne systemy wspierające proces produkcji naszej biżuterii. Od lat łączymy tradycyjne rzemiosło z nowoczesnością. Dzięki temu nasza oferta jest konkurencyjna, a jakość wykonania oraz dbałość o detale sprawiają, że jesteśmy doceniani przez najbardziej wymagających klientów.

W produkcji naszej biżuterii wykorzystujemy cały potencjał urządzeń oraz niebanalne rozwiązania. Dzięki temu oferujemy Państwu wyłącznie najwyższej jakości wyroby ze złota, srebra i innych metali. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i współpracy klientów hurtowych i detalicznych.