Odlewanie polimerów – sztuka tworzenia rzeczy pięknych

Odlewanie polimerów to jedna z technik produkcji biżuterii. Pozwala na wytwarzanie elementów o różnych gabarytach. Od tych najmniejszych, po duże tworzone w odlewaniu rotacyjnym.

Jednak nie jest to metoda produkcji, która zarezerwowana jest wyłącznie dla branży jubilerskiej. W innych dziedzinach przemysłu wykorzystywana jest z ogromnym powodzeniem i jest jedną z najbardziej cenionych.

Dlaczego właśnie odlewanie polimerów ma tak duże znaczenie w jubilerstwie? Czy jest to uznana technologia i na czym polega? Oto kilka słów w tej kwestii.

Odlewanie polimerów – na czym polega?

Zanim jednak powiemy o wykorzystaniu techniki odlewania polimerów w jubilerstwie, warto wiedzieć nieco więcej o tej metodzie. Czym jest i dlaczego odgrywa tak istotne znaczenie dla naszej branży?

Otóż zgodnie z definicją odlewanie to jedna z technik wyrobów m.in. z tworzyw sztucznych. Proces ten może odbywać się w sposób cykliczny lub ciągły. Najczęściej technologia ta stosowana jest w branży, w której wymagana jest precyzja formowania wyrobów. Oczywiście jej zakres wykorzystania jest zdecydowanie większy.

Zastosowanie tej metody tworzenia zapewnia najwyższej jakości efekty. Polega na wtryskiwaniu pod ciśnieniem danego tworzywa w stanie ciekłym lub plastycznym do przygotowanej formy, a następnie tak wykonany odlew wyjmowany jest z formy. Tworzywa te najczęściej otrzymuje się z czystych polimerów.

Jak jednak ta metoda wykorzystywana jest w jubilerstwie? Bo tak naprawdę w naszej branży pracujemy przede wszystkim na metalach i ich stopach. Odlew polimerowy ma ogromne zastosowanie w naszej branży. Przede wszystkim dzięki użyciu najlepszych na rynku surowców takich jak m.in. żywica.

To właśnie od jakości tych produktów zależy jakość i precyzja wykonania biżuterii.

Materiały z tworzyw polimerowych w produkcji biżuterii

Ogromne znaczenie w przetwórstwie polimerów ma jakość dostarczanych materiałów. Dlatego każda pracownia odlewnicza powinna współpracować z najlepszymi producentami na rynku. W tym zakresie nie powinno się iść na żadne ustępstwa czy wykorzystywać materiały o słabej jakości, których jedyną zaletą jest cena.

Dążąc do perfekcji, współpracujemy wyłącznie z najlepszymi firmami zajmującymi się dostawą bezpiecznych monomerów w stanie płynnym i stałym. Dzięki temu mamy pewność, że dostarczane produkty zawsze spełnią najwyższe standardy im stawiane. Dlatego, mając w pakiecie naszych usług także odlewnictwo, współpracujemy z najlepszymi markami i produktami w branży takimi jak BlueCast, X-Vest czy Powereazi.

Wszystkie produkty dostarczane do tworzenia odlewów są certyfikowane i spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa. Dzięki wykorzystaniu najlepszych na rynku surowców możemy zapewnić najwyższą jakość wyrobów, które trafiają do rąk naszych klientów. Ogromne zaawansowanie technologiczne sprawia, że odbiorcy ogromnie cenią ich jakość. Dlatego odlewanie polimerów w naszej pracowni jest całkowicie bezpieczne i daje gwarancję najlepszych efektów.

Tak naprawdę ta zaawansowana metoda wytwarzania doskonale sprawdza się także w innych dziedzinach przemysłu. Oprócz jubilerstwa, z powodzeniem wykorzystywana jest w branży dentystycznej, gdzie także najważniejsza jest precyzja.

Co daje odlewanie polimerów? Przede wszystkim dzięki połączeniu nowoczesnej technologii z tradycyjnym odlewnictwem, możemy uzyskać idealne odlewy form jubilerskich. Nie trzeba nikogo przekonywać, jak istotną rolę w wyrobie biżuterii odgrywa dokładność.

Dlatego korzystamy wyłącznie z najlepszych produktów, które dostarczane są bezpośrednio od producentów. Dzięki temu jesteśmy w stanie wytwarzać zachwycające formą naszyjniki, łańcuszki czy kolczyki.

Zapraszamy do współpracy. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze wyroby spełniały oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.