Półfabrykaty złote – jak wybrać najlepsze?

Trudno jest wyobrazić sobie piękne naszyjniki, eleganckie kolczyki czy inne wyroby jubilerskie bez półfabrykatów. Te małe elementy są bowiem fundamentem w pracy każdego jubilera. Dlatego wiele osób nie docenia ich znaczenia, mimo iż bez półfabrykatów nie sposób stworzyć zachwycającą biżuterię. I to bez znaczenia jest, jaką technikę tworzenia stosujemy.

Nawet jeśli chcemy w domowym zaciszu zajmować się wyrobem biżuterii, bez półfabrykatów ani rusz. Na rynku jest dostępnych wiele ofert na te elementy. Jednak które z nich warto wybrać? Półfabrykaty złote, srebrne a może inne? Poznajmy świat detali jubilerskich.

Półfabrykaty do wyrobu biżuterii złotej – warto je znać

Bigle, zawieszki, zawieszki, zapięcia, krawatki to jeden z tych elementów, bez których nie sposób stworzyć oryginalną biżuterię. Czym jednak są półfabrykaty? To nic innego jak małe części, które służą do łączenia poszczególnych elementów biżuterii.

Jednak każdy z nich ma swoją określoną rolę, dlatego, zanim zaczniemy tworzyć swoje wymarzone bransoletki czy łańcuszki, warto wiedzieć, których z nich potrzebujemy. Jeśli bowiem zamierzamy projektować kolczyki, do nich na pewno potrzebne nam będą np. sztyfty czy bigle. Jeśli chcemy tworzyć oryginalne naszyjniki, na pewno będziemy potrzebować zawieszek i krawatek.

Jeśli jednak dopiero zaczynamy swą przygodę z tworzeniem wyrobów biżuteryjnych, możemy mieć problem, które z nich wybrać. Mimo iż to niewielkie akcesorium, jeśli wybierzemy nieodpowiedni, nie stworzymy zachwycającej biżuterii.

Jakie mamy półfabrykaty? Oczywiście na rynku jest ogromny wybór. Jednak nie każdy z nich może okazać się dobry. Jeśli bowiem naprawdę zależy nam na jakości, warto wybrać półfabrykaty wykonane z metali szlachetnych takich jak srebro czy złoto. Złote półfabrykaty doskonale sprawdzą się jako detale do wyjątkowych złotych kolczyków czy pierścionka zaręczynowego.

Złote półfabrykaty do tworzenia biżuterii-krótki przegląd

Warto wiedzieć, że półfabrykaty jubilerskie to nie tylko ozdoba. Ich zadaniem jest przede wszystkim połączenie i utrzymanie razem podstawowych komponentów biżuterii, koralików, pereł czy kamieni.

Wykonane są najczęściej z metalu. I te, z których warto korzystać to bez wątpienia wykonane z metali szlachetnych. Dzięki temu wykonany wyrób będzie elegancki, estetyczny i przede wszystkim trwały. Które z półproduktów najczęściej są stosowane do wyrobu biżuterii? Oto kilka z nich.

– Bazy pierścionków. Mają one regulowaną obrączkę, dzięki czemu pasują na różne rozmiary palców. Są niezwykle popularne, jeśli chcemy tworzyć pierścionki.

– Bigle. To półfabrykaty, które służą do wyrobu kolczyków. Wśród nich znajdziemy różnego rodzaju modele, takie jak bigle otwarte, zamknięte czy półzamknięte.

– Sztyfty. To rodzaj kolczyków, które zamiast uszka mają wykonany z metalu, który wkłada się w ucho. Ich kształt jest prosty i nieskomplikowany. Z uwagi na to, że mają bezpośredni kontakt z ciałem, warto wybrać półprodukt złoty czy srebrny, który nie wywołuje alergii.

– Baranki. To nieodzowny element do sztyftu oraz bigla otwartego. Jego nazwa wzięła się od jego kształtu, przypominającego zakręcone rogi baranka.

– Kółeczka. To najczęściej używane półprodukty do biżuterii. Najczęściej wykonane są z metalu, a złote sprawdzają się najlepiej, gdy w grę wchodzi ekskluzywna biżuteria. Najczęściej robi się z nich łańcuszek lub przedłużkę. Występują w dwóch rodzajach jako sprężynki i kółeczka zaciskowe.

– Krawatki. Służą do podwieszania różnych elementów. Często stosowane są do naszyjników, ale także jako zawieszki do bransoletek. Mogą mieć różne kształty, w zależności od tego, do czego mają służyć. Mamy więc łapki do utrzymania kryształów, cyrkonii czy diamentów. Równie często są to także podwieszki do bransoletek na gumce czy do płaskich rzemieni.

Półfabrykaty do biżuterii — jakość ma znaczenie

Mimo iż półprodukty do biżuterii to jedynie niewielka część wyrobu, warto jednak postawić na najwyższą jakość. W naszej ofercie znajdziecie Państwo szeroki wybór półfabrykatów złotych oraz srebrnych, które idealnie sprawdzą się przy tworzeniu małych, jak i dużych projektów jubilerskich.

Stworzyliśmy bogaty wachlarz produktów, które idealnie wpisują się w najnowsze trendy jubilerskie oraz oczekiwania klientów. Dzięki doskonałemu wykonaniu nasze półprodukty do biżuterii spełniają także najwyższe standardy, co sprawia, że przez lata zachwycają precyzją wykonania oraz dbałością o każdy detal.