Sławne obrączki sławnych ludzi 

Biżuteria sławnych ludzi jest zawsze gorącym tematem dla kolorowych gazet. Tym większe wzbudza emocje, im ich właściciele są bardziej popularni. Trudno się więc dziwić, że zawsze śledzimy z zapartym tchem ich życie, śluby i inne ważne uroczystości.

Nie jest więc niczym zaskakującym, że ich ślubna biżuteria jest dla nas tak interesująca. W końcu to właśnie gwiazdy najczęściej dyktują trendy w modzie. Także i w jubilerstwie.

Czy faktycznie biżuteria ślubna sławnych ludzi jest tak ekscytujące i unikalne? Oto kilka tych najsławniejszych.

Obrączki w stylu Hollywood

Co prawda diamenty kojarzą nam się najczęściej z pierścionkami zaręczynowymi, ale okazuje się, że doskonale pasują też do ślubnej biżuterii. Jako jedna z pierwszych gwiazd ten trend zapoczątkowała Nicole Kidman.

Ta znana na całym świecie aktorka z dumą nosiła właśnie wysadzaną diamentami obrączkę. Jej oryginalny fason oraz niesamowity blask fantastycznie przyciągały uwagę fleszy i całego świata. Swego czasu także podobna, choć platynowy dowód miłości wysadzany diamentami zdobił palec piosenkarki Katy Perry.

Niestety, małżeństwo nie przetrwało próby czasu i wkrótce także i ta zachwycająca ozdoba przestała pojawiać się na jej palcu. Dziś nikt już nie uważa tak luksusowej biżuterii ślubnej za zbyt dużą ekstrawagancję, bo trend przyjął się na całym świecie, nie tylko wśród celebrytów.

Królewski luksus w stylu brytyjskiego dworu

Któż z nas nie pamięta każdego ślubu brytyjskich następców tronu? Każde tego rodzaju wydarzenie transmitowane jest przez media na całym świecie. Wielu z nas pilnie śledzi losy brytyjskiej rodziny królewskiej nie przez przypadek.

Nie tylko interesuje nas ich życie prywatne, ale przede wszystkim biżuteria, która bardzo często odgrywa główną rolę na tego rodzaju uroczystościach. Równie mocno jak strój Państwa Młodych interesuje nas królewska biżuteria.

Nie jest tajemnicą, że wszystkie jak dotąd obrączki ślubne zgodnie z królewską tradycją wykonana były z niezwykle rzadkiego walijskiego złota. I tak było aż do ślubu księcia Harrego z aktorką Meghan Markle w 2018 r. To właśnie ta młoda para postanowiła złamać wielopokoleniową tradycję. Jako pierwsi z rodziny królewskiej zdecydowali się bowiem nie na złot, a platynę. I tym zjednali sobie miłość Brytyjczyków.

Obecnie platyna stanowi na wyspach jeden z najpopularniejszym metali, z którego wykonana jest ślubna biżuteria.

Idealny duet, czyli obrączki pasujące do pierścionka zaręczynowego

Wiele gwiazd ceni biżuterię, która stanowi całość. Dlatego niektóre gwiazdy zdecydowały się na obrączki, które są pobodnie do ich pierścionka zaręczynowego. Które gwiazdy pokochały takie rozwiązanie?

To m.in. Salma Hayek czy Jessica Alba. Tej ostatniej aktorki obrączka wysadzana jest brylantami, co w zestawieniu z pierścionkiem zaręczynowym z diamentowym oczkiem tworzy idealną parę. Tak naprawdę bardzo trudno odróżnić jeden element od drugiego, bowiem tworzą jedno.

Przy okazji warto wspomnieć także o jeszcze jednej aktorce i jej wyjątkowej biżuterii. Nie wszyscy bowiem wiedzą, że Angelina Jolie jako symbol zaręczyn nie nosiła wcale luksusowego pierścionka zaręczynowego.

Otóż, na jej palcu widoczna była obrączka ślubna prababki Brada Pitta, W ten sposób aktorka chciała pokazać jak bardzo jest przywiązana do tradycji rodzinnych. Co prawda, małżeństwo to nie przetrwało próby czasu, jednak biżuteria zapadła w pamięć.

Nie wszyscy jednak znani ludzie dążą do pokazania światu drogiej biżuterii ślubnej. Doskonałym przykładem jest chociażby aktorka Mila Kunis i Ashton Kutcher. Jako jedni z nielicznych gwiazd swoje obrączki ślubne kupili w sklepie internetowym, płacąc za nie 200 dolarów.

W ten sposób udowodnili, że wielkie uczucie nie musi oznaczać luksusu i bogactwa. W końcu, miłość jest najważniejsza, a gdyby jeszcze była oprawiona brylantami, każda kobieta byłaby najszczęśliwszą na świecie.