Symbole Inków przynoszące szczęście

Szczęście to zjawisko, którego pragniemy od wieków. Mimo, iż czasy się zmieniły, nasza mentalność pozostaje taka sama jak kilka tysięcy lat temu. Każdy z nas pragnie szczęścia i dobrej passy, z którą utożsamiamy nasze życie.

Dla jednych szczęście oznacza powodzenie w interesach, pieniądze i fantastyczną karierę. Dla innych to szczęście w miłości i zdrowie.

Jak przyciągnąć szczęście? Już starożytni Inkowie doskonale wiedzieli, jak sprawić, aby bóstwa nas chroniły przed złym fatum.

Czcili je, szanowali oraz oddawali im hołd. Dziś co prawda, nie składamy ofiar Bogu Słońca, jednak wciąż symbolika tych wyobrażeń jest w nas żywa. Choć czasy starożytnych Inków minęły, tak jak i oni staramy się mieć przy sobie swój osobisty symbol przynoszący szczęście.

To amulety w postaci oryginalnej biżuterii symbolizującej powodzenie i chroniącej nas przed złem.

Symbole Inków i ich znaczenie

Wielu osobom Indianie kojarzą się z odległym światem i czasami, które dawno minęły. Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że tak jak te starożytne dzikie ludy kiedyś tak samo i my, współcześni ludzie pragniemy tego samego. To szczęście, które każdy z nas definiuje według własnych oczekiwań.

Dla takiego Indianina z dzisiejszego Peru szczęściem było zdobycie jedzenia, ochrona dobytku i rodziny. A dla nas? Czy współcześnie tak bardzo się od nich różnimy? Chyba nie. Może jedyną różnicą jest to, jak się ubieramy i gdzie żyjemy. Bo tak naprawdę wciąż to my określamy jak chcemy osiągnąć swój cel w życiu i jak sobie w tym pomóc.

Najważniejszym bóstwem inkaskim było Słońce. To do niego się modlili i według ich wierzeń było ono początkiem wszystkiego. Wyprawy na tereny zamieszkiwane niegdyś przez te ludy jasno pokazują, że nie było dla nich żadnego ważniejszego boga. Jego podobizna zdobiła wszystkie świątynie i każdy jego wyznawca nosił przy sobie amulet symbolizujący go.

Najcenniejszym kruszcem dla Inków było złoto. Symbolizowało połączenie z Bogiem Słońca oraz stanowiło potwierdzenie statusu społecznego. Biżuteria wykonana ze złota była synonimem bogactwa osoby ją noszącej.

Jednak wykonane tak złote kolczyki czy wisiory były bardzo ciężkie i niewygodne w noszeniu. Ale jakże wyjątkowe. Dziś co prawda czasy się zmieniły, a biżuteria jest zdecydowanie wygodniejsza, ale wciąż symbolika ta jest żywa. Tyle tylko, że zmieniła się nieco forma tego wierzenia.

Zamiast otaczać się podobiznami boga Słońca, nosimy biżuterię symbolizującą szczęście. I wielu z nas nie zdaje sobie nawet sprawy, że jej pierwowzór pochodzi z odległej peruwiańskiej puszczy.

Elegancka biżuteria przynosząca szczęście

Jednak Słońce nie jest jedynym symbolem starożytnych Indian. Oddawali oni także cześć całej naturze, a zwłaszcza zwierzętom. Każde z nich miało określone znaczenie i symbolizowało konkretne cechy, które miały dla nich znaczenie.

To m.in. orzeł jako symbol mocy powietrza, koliber symbolizujący radość i szczęście czy wąż symbolizujący pomoc. Czy te symbole nie są nam znane? Oczywiście, że tak.

Współczesna biżuteria nadała tej symbolice nowe znaczenie. Dziś starożytne symbole stały się naszym osobistym talizmanem, który każdy z nas pragnie mieć jak najbliżej. Nie przez przypadek odnajdujemy w nich nowe znaczenie.

Wybierając zawieszkę ze złota z symbolem słońca możemy pomóc szczęściu. Popularne dziś geometryczne wzory bransoletek ze złota czy naszyjników z symbolem drzewa albo zawieszka z podobizną zwierzęcia – to wszystko nawiązuje do wierzeń starożytnych Indian.

Czy zatem tak bardzo się od nich różnimy? Wcale.

Podobnie jak dziś, także u tych plemion to złoto było najcenniejszym metalem. Dziś to właśnie nowocześnie zaprojektowany złoty pierścionek z symbolem starożytnym jest nie tylko najpiękniejszą ozdobą, ale także najcenniejszym amuletem przynoszącym szczęście. Wierząc, że pozytywna moc z nich płynąca przyciąga szczęście, wierzymy w lepsze życie. Trendy inspirowane dawnymi plemionami Indian wciąż zyskują na popularności.

Wierzymy, że tak samo jak biżuteria ze znakiem zodiaku potrafi przyciągnąć szczęście. W jakimkolwiek uznanym przez nas wymiarze i przestrzeni.