Wydruki 3D, czyli biżuteria skrojona na miarę oczekiwań

Każdy z nas marzy o skrojonej na miarę biżuterii. Takiej, która będzie wyróżniała się na tle innych tak jak my sami. Dlatego ogromną popularnością cieszy się dziś biżuteria 3D.

To idealna opcja dla wszystkich osób, którym znudziły się powtarzalne wzory z sieciowych sklepów. To właśnie dla nich są spersonalizowane, oryginalne i skrojone na miarę oczekiwań wyroby.

Okazuje się, że dziś nowoczesna technologia doskonale łączy się z tradycyjnym rzemiosłem. A najlepszym przykładem tego są bez dwóch zdań wydruki 3D biżuterii. Dlaczego są tak wyjątkowe?

Druk 3D w jubilerstwie — jakość jak na specjalne zamówienie

Nie ulega wątpliwości, że druk 3D ma ogromny potencjał. Jako nowoczesna technologia doskonale sprawdza się w jubilerstwie. Nie sposób nie docenić jej zalet ani możliwości, które daje producentom biżuterii.

Dziś, aby kupić idealnie dopasowany pierścionek czy bransoletkę, nie musimy już iść do jubilera artysty. Dzięki nowoczesnym technikom możemy oferować naszym klientom najwyższej jakości biżuterię 3D. I wydaje się, że ta technika już stała się godnym następcą dla tradycyjnie tworzonej biżuterii.

Dlaczego jest tak unikalna? Przede wszystkim dlatego, że do jej wytworzenia wystarczy oryginalny pomysł, grafik zajmujący się modelowaniem 3D, drukarka 3D oraz złotnik. Mimo iż jest to absolutnie nowatorska metoda, nie oznacza to jeszcze, że wszystkim zajmuje się sztuczna inteligencja.

Bez doświadczenia jubilerów oraz projektantów nie uda się stworzyć ozdób idealnie dopasowanych do gustów klientów. Nadal wkład człowieka w jej tworzenie wciąż jest nie do przecenienia. To właśnie mistrzostwo, wprawne oko i znajomość trendów w jubilerstwie sprawiają, że jest tak unikalna.

Same maszyny, nawet dobrze zaprogramowane nie będą w stanie stworzyć pięknej biżuterii. Poza tym, jak każda technologia, także w druk 3D biżuterii ma swoje wady i zalety.

Wydruki 3D biżuterii — to warto wiedzieć

Bez dwóch zdań biżuteria produkowana metodą wydruku powstaje o wiele sprawniej niż tradycyjną. To oznacza, że można tworzyć całe kolekcje, nie tracąc przy tym cennego czasu. Poza tym wydruki biżuterii 3D pozwalają na stworzenie najbardziej wymyślnych wzorów, których nie sposób osiągnąć w inny sposób.

To właśnie sprawia, że biżuteria 3D jest tak zachwycająca i niepowtarzalna. Tak znakomitych, filigranowych i niemal ażurowych wzorów nie można stworzyć ręcznie. Kolejną zaletą wydruku biżuterii jest także pełna kontrola podczas procesu jej tworzenia. Pozwala to na zaplanowanie od początku do końca całego cyklu produkcji. I jeszcze jedna bardzo ważna sprawa.

Biżuteria 3D może powstawać w trybie dwóch, niezależnych od siebie procesów technologicznych. Pierwszym z nich jest metoda traconego wosku. Polega ona na wydrukowaniu w technologii SLA/DLP modelu 3D.

Następnym krokiem jest wykonanie modelu z wosku, który zalewany jest ciekłym metalem lub jego stopem. Drugą techniką są z kolei wydruki 3D SLA/DLP z fotopolimerów żywiczych. Stosując ją, można tak wykonaną biżuterię dodatkowo pozłocić albo posrebrzyć.

Dzięki wydrukom 3D z pewnością można zrealizować projekty, których nie dałoby się zrealizować przy tradycyjnym wykonywaniu.

Zachwycająca biżuteria 3D – oferta skrojona na miarę oczekiwań

Szukając oryginalnej biżuterii, z pewnością warto zwrócić uwagę na wyroby 3D. Ich oryginalne kształty z pewnością przyciągają wzrok każdej eleganckiej kobiety. Dlatego cieszą się ogromnym powodzeniem.

Pięknie zaprojektowane i perfekcyjnie wykonane bransoletki, naszyjniki czy pierścionki zaręczynowe sprawiają, że nie sposób przejść obok nich obojętnie. Nasza firma od lat zajmuje się projektowaniem i wytwarzaniem oryginalnych ozdób dla wszystkich klientów, którzy oczekują więcej.

Wystarczy sprawdzić naszą ofertę, aby zachwycić się nimi już od pierwszej chwili. Zapraszamy do poznania naszej oferty doskonale wykonanej biżuterii, którą stworzyliśmy dla Państwa w naszej pracowni jubilerskiej.