Wydruki biżuterii 3d – perfekcja w każdym calu

Jedną z najnowszych technik produkcji biżuterii jest bez wątpienia wydruk 3D. Jeszcze do niedawna chcąc kupić oryginalny pierścionek czy naszyjnik, trzeba było udać się do jubilera artysty. Dzięki jego doświadczeniu oraz warsztatowi można było kupić absolutnie wyjątkowy wyrób. Taki jakby stworzony wyłącznie dla nas.

Dziś dzięki rozwojowi nowoczesnych technologii, być może wystarczy znaleźć dobrego producenta, który korzysta z drukarki 3D. To absolutnie innowacyjne narzędzie, które już zrewolucjonizowało branżę jubilerską. I wydaje się, że możliwości tej techniki są niemal nieograniczone.

Jakie są zalety tej metody tworzenia? Oto kilka z nich.

Druk 3D w jubilerstwie – idealny projekt i wykonanie

Aby stworzyć niebanalny łańcuszek, kolczyki czy pierścionek ze złota nie wystarczy mieć tylko na niego pomysł. Tu konieczny jest projekt oraz najwyższej jakości wykonanie. Wydawać by się mogło, że w technologii wykorzystania drukarek do tworzenia biżuterii, wszystko to zastępuje komputer. Okazuje się jednak, że nie do końca tak jest.

Z jednej strony owszem, do produkcji drukowanej biżuterii wystarczy pomysł, grafik zajmujący się projektowaniem w technologii 3D oraz drukarka 3D. I tak naprawdę to wszystko.

Jednak, gdyby faktycznie technologia druku była tak prosta, każda osoba mogłaby się nią zajmować. Okazuje się jednak, że samo tworzenie cyfrowej biżuterii wymaga ogromnego doświadczenia, praktyki i przede wszystkim najlepszych urządzeń do drukowania 3D.

Każdy projekt wymaga precyzji i technologicznego zaawansowania. Dopiero łącząc narzędzia do tworzenia z doświadczeniem specjalistów, można osiągnąć najwyższą jakość technologii druku 3D w jubilerstwie. Wykonane w ten sposób projekty są niezwykle precyzyjnie dopracowane, w najdrobniejszych szczegółach i doskonale odwzorowują wszystkie detale. Dzięki temu każdy wykonany w ten sposób wyrób jest po prostu perfekcyjny.

Z tej technologii korzystają najlepsze pracownie jubilerskie, które tworzą biżuterię drukowaną z polimerów, jak i metali szlachetnych.

Wydruki biżuterii – nieograniczone możliwości tworzenia

Warto wiedzieć, że wykorzystanie technologii drukowania przestrzennego to absolutnie przełomowa metoda tworzenia biżuterii. Jednak samo wydrukowanie, nawet ze świetnym projektem to jeszcze za mało, aby taki łańcuszek czy zawieszka zdobyła zachwyt klienta.

Tu potrzebna jest jeszcze charyzma i mistrzostwo jubilera.

Jednak bez wątpienia druk 3D umożliwia tworzenie niezwykłych, oryginalnych wyrobów ze złota czy srebra. Zalet tej technologii jest naprawdę sporo. Przede wszystkim druk 3D umożliwia szybszą produkcję biżuterii niż tradycyjną techniką. Poza tym wydruk 3D pozwala osiągnąć idealną wręcz precyzję i dokładność wykonania. Dzięki temu każdy wytworzony tak produkt zyskuje oryginalność i indywidualny charakter, jakby wykonany był na zamówienie.

Wykorzystanie techniki wydruku pozwala także na dokładniejsze kontrolowanie procesu tworzenia, dzięki zaprogramowanym komputerowo parametrom. I wreszcie, co jest zdaniem wielu producentów największą zaletą, czyli możliwość tworzenia biżuterii z różnego rodzaju komponentów.

Dzięki temu produkcja biżuterii z różowego złota, białego czy czarnego jest naprawdę prostsza niż tradycyjną metodą. Jednak jak każda metoda produkcji, ma ona swoje zalety i wady.

Oczywiście, możliwości drukarek 3D w porównaniu z innymi technikami są nie do przecenienia. Przede wszystkim w jednym urządzeniu mamy wszystko, czego potrzeba do wykonania nie tylko prototypu, ale i produkcji wyrobów.

Po prostu wszystkie maszyny i urządzenia zastępuje jedna drukarka. I tu właśnie niektórzy upatrują wady tego rozwiązania, którym jest koszt zakupu takiego urządzenia. Najlepszych, światowych marek drukarki 3D to dość spory wydatek. Dlatego tak nowoczesna technologia najczęściej oferowana jest przez najlepsze pracownie jubilerskie.

Technika wydruku biżuterii to także dość czasochłonny proces. Podczas drukowania, urządzenie precyzyjnie nakłada warstwę po warstwie, co bez wątpienia musi trwać. Jednak na tak doskonały efekt, który daje wydruk z drukarki 3D, naprawdę warto poczekać.

Doskonale to wiemy, tworząc dla naszych klientów unikalne, wyjątkowe i niepowtarzalne wydruki biżuterii.