Znaki zodiaku a kamienie w jubilerstwie

Kamienie szlachetne i półszlachetne od zawsze związane były z jubilerstwem, a ono ze znakami zodiaku. Według astrologii niektóre z nich pomagają nam w życiu i wierzymy, że przezwyciężają złe wpływy. Dlatego często wybieramy zawieszki z naszym znakiem zodiaku. Po to właśnie, aby nas chronił i przynosił szczęście.

Jakie kamienie jubilerskie są związane z konkretnymi znakami w artrologii? Sprawdzamy to dzisiaj, aby wybrać idealny kamień dla siebie.

Baran (21.03-19.04)

Osoby spod znaku Barana są bardzo ambitne i porywcze. Jego żywiołem jest ogień, co często jest odbierane jako porywczość. Dlatego, aby uspokoić emocje najlepiej jest wybrać dla takiej osoby na prezent biżuterię z malachitem. Poza tym szczęście Baranowi przynoszą takie kamienie jak: jaspis czerwony, ametyst czy agat.

Byk (20.04 – 20.05)

Byki lubią wygodę i komfort, choć to także osoby skłonne do dużych poświęceń. Stąd dla Byka najlepszym kamieniem opiekuńczym jest szmaragd, agat, kryształ górski, kwarc różowy czy cytryn. Z racji tego, że jego żywiołem jest Ziemia, doskonałym prezentem dla niego będzie m.in. naszyjnik z koralem w kolorze czerwonym.

Bliźnięta (21.05-21.06)

Osoby spod tego znaku uznawane są jako osoby o dwóch różnych obliczach. Jednego dnia fantastyczny przyjaciel, drugiego sceptyczny sędzia. To także osoby bardzo niezależne i towarzyskie. Ich przyjaznym metalem jest złoto, najlepiej z oprawionym w nim topazem, akwamarynem czy tygrysim okiem.

Rak (22.06-22.07)

Raki to osoby o skomplikowanej i bardzo wyjątkowej osobowości. Osoby spod tego znaku są pewne siebie, towarzyskie i szczere. Miewają zmienne nastroje, co dla osób nieznających Raka może być odbierane jako krnąbrność, a w połączeniu z ich wrażliwością tworzy mieszankę wybuchową. Dlatego najlepszym dla nich kamieniem opiekuńczym jest opal, szmaragd czy karneol.

Lew (23.07.-22.08)

Osoby spod znaku Lwa lubią być w centrum uwagi To urodzeni zdobywcy i osoby towarzyskie oraz takie, które lubią być w centrum uwagi. Stąd biżuteria dla Lwa nie może być skromna. Dlatego najlepszym prezentem dla niego będzie biżuteria z bursztynem, rubinem czy granatem. Idealnie dla niego sprawdzą się zawieszki albo bransoletki z tymi kamieniami.

Panna (23.08-22.09)

Zodiakalna Panna jest bardzo poukładana i rozsądna. Jej żywiołem jest Ziemia. Dlatego biżuteria dla niej powinna mieć takie kamienie opiekuńcze jak jaspis, cytryn. Jako osoby spostrzegawcze i bardzo inteligentne na pewno docenią biżuterię z kamieniami, które będą ich talizmanem w życiu.

Waga (23.09-22.10)

Rozsądna i wyważona. taka właśnie jest osoba urodzona w znaku Wagi. Ma ogromne poczucie sprawiedliwości i wszystkie swoje opinie wygłasza po wcześniejszym rozważeniu za i przeciw. Jej żywiołem jest Powietrze. Kamienie opiekuńcze dla niej agat, tygrysie oko, opal czy hematyt.

Skorpion (23.10-21.11)

Osoby spod tego znaku są bardzo emocjonalne i pełne energii. O dzieciach urodzonych pod znakiem Skorpiona mówi się, że są „żywym srebrem”. Dlatego wśród kamieni zodiakalnych dla Skorpiona nie mogło zabraknąć ametystu, krzemienia czy karneolu. Doskonałym więc prezentem dla takiej osoby będzie pierścionek czy zawieszka z tymi kamieniami.

Strzelec (22.11-21.12)

Strzelce to osoby bardzo wesołe i towarzyskie. Ich żywiołem jest Ogień, dlatego są to osoby także bardzo gorące w uczuciach. Cechuje je również silna osobowość, którą idealnie podkreślą takie kamienie jak tygrysie oko, lapis lazuli czy onyks. Doskonała więc dla niej będzie pierścionek właśnie z tymi kamieniami.

Koziorożec (22.12-19.01)

Osoby spod tego znaku są bardzo pracowite i wymagające. Nie tylko od innych, ale przede wszystkim od samych siebie. Te niezwykle ambitne i inteligentne osoby mają w swojej opiece takie kamienie jak kamień księżycowy, jaspis czy onyks, które pomogą im się zrelaksować.

Wodnik (20.01-20.02)

Wodniki to osoby o bardzo interesującej osobowości. Kreatywne, ambitne i bardzo wrażliwe. Dlatego osoby spod tego znaku zodiaku powinny postawić na biżuterię z onyksem, szafirem, bursztynem i ametystem. Idealnie podkreślają ich osobowość i oryginalność.

Ryby (21.02-20.03)

Ich pasją jest metafizyka. To wrażliwe osoby, które bardzo łatwo zranić. Ich opiekuńcze kamienie, które pomogą im w życiu to agat, koral czy bawole oko. Doskonałym więc prezentem będzie bransoletka czy zawieszka właśnie z tymi kamieniami.